توریا پیت چطور نیروی خود را پیدا کرد

سخت نگیرید. شـما یک انسان هستید و ایـن کاملا طبیعی اسـت که احساسات داشته باشید. اگر فکر میکنید بدشانسی آوردیـد و در شـرایط بدی گیر کردید، سـعی کنید آرام آرام از ایـن مرحله بگذرید و بـه خودتان فشار نیاورید.

طاهره جوان

همواره دوست دارم کارآفرینی کنم. من با فکـر کار کردن بـه اینجا رسیده ام. من محکم هستم. باد و باران تکانم نداد. هیچ وقـت برای شـروع هیچ کاری دیـر نیست. هیـچ دلیلی برای نا امیدی وجـود ندارد

پدر طاهره جوان بعد فوت همسرش، با خانومی که بچه دار نمیشد ازدواج کرد تا طاهره و برادرش بی مادر، بزرگ نشوند. به لطف خدا آنها صاحب چندین فرزند شدند و خانواده آنها به سرعت پر جمعیت شد. 11 ساله بود که دچار حادثه سوختگی شدید شد. چانه اش به گردنش چسبیده بود و لب هایش برگشته بود. لثه اش سوخته بود و دندان هایش ریخته بود و پاهایش بهم چسبیده بود.

 سه سال در بیمارستان بستری بود. بعد از اولین عملی که روی پاهایش صورت گرفت، برای اولین بار بعد از روز حادثه، خود را در آینه نگاه کرد. چون برایش قابل باور نبود کسی که در آینه میبیند خود اوست، غش کرد. به هوش که آمد تصمیم به خودکشی گرفته بود و دست به اعتصاب غذا زد. نزدیکای صبح از پنجره به بیرون نگاه میکرد که نور داشت جای تاریکی را میگرفت. در این یک ربع تاریکی جای خود را به روشنی داد و طاهره را از فکر خودکشی بیرون آورد.

مقاله اول

داستان زندگی ایوان

همه چیز با لبخند آغاز می شود:

 دوست داشتن خود برای من یک ضرورت است که بدون در نظر گرفتن آن عملکرد خوبی ندارم. چیزی که من را زیبا میکند لبخندی ست که هر صبح که نور خورشید صورتم را لمس می کند٬ بر لب دارم.من با زندگی کردن به عنوان یک رهیده ازسوختگی هیچ مشکلی ندارم .من مجبور بودم بپذیرم  چه کسی هستم برای اینکه واقعا بتوانم‌ زندگی کنم .اعتماد به نفس خوبی دارم و نمی گذارم کسی آن را خدشه‌دار کند و یا از من بگیرد. زیبایی داشتن یک روح زیباست که در بیرون ظهور پیدا می‌کند.زیباترین انسان هایی که تا به امروز دیده ام آنهایی هستند که از سوختگی رهایی یافته‌اند .به خود اطمینان داشته و قوی باشید .از بدنی که در آن هستید لذت ببرید٬ هیچ وقت لبخند زدن را فراموش نکنید که تمام زخم ها را بهبود می‌بخشد . هیچ چیز مهم تر از این نیست که خودتان باشید٬ ظاهر خود را بپذیرید وبدانید که شما از طریق ظاهرتان قضاوت نمی شوید.

کارلوس توز

کارلوس توز مهاجم 37 سالهی  تیم ملی آرژانتین ، منچستریونایتد ، یوونتوس و بوکاجونیورز در 10 ماهگی دچار سانجه سوختگی میشود و هم اکنون یکی از موفق ترین رهیدگان سوختگی در سرتاسر دنیاست.

مایکل

 مایکل پس از این اتفاق احساس انزوا و تنهای کرد و این  اتفاق باعث شد غم تمام وچودش را فرا بگیرید. بعد از 6 ماه مباره در بخش سوختگی ، مایکل دوباره به سن دیگو نقل مکان کرد تا تلاش برای ادامه زندگی را آغاز کند…

فرانک ریبری

فرانک ریبری مهاجم 38 ساله سابق تیم ملی فرانسه ، بایرن مونیخ و حال حاضر فیرونتینا که سابقهی قهرمانی  آلمان ، قهرمان اروپا نایب قهرمانی جهان را در کارنامه دارد  یکی از الهام بخش ترین رهیدگان سوختگی دنیاست.

ما در زنو به دنبال گروه‌سازی برای رهیدگان عزیز می‌باشیم. ایجاد رسانه‌هایی مانند مجله مخصوص رهیدگان و سایر رسانه‌ها ما را در این مسیر قرار می‌دهد. امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور این رسانه‌ها با کمک خود رهیدگان سوختگی پیش برود. ما در این رسانه تجربه‌های مشترک رهیدگان و مطالب مورد نیاز ایشان را به اشتراک می‌گذاریم.
اگر شما از رهیدگان سوختگی و علاقه‌مند برای تولید مجله هستید با ما همکاری کنید ما شما را استخدام می‌کنیم

با ما همراه باشید

اسکات بست دوندهی  آمریکای که داری مدال برنز مسابقات دو ومیدانی جهان در سال 2010 است در سن هشت سالگی  دچار سانحه سوختگی شد اما طی این سال ها یاد گرفت که چطور با این قضیه کنار بیای.

اسکات بست

خوشحالم که به اینجا رسیدم . حالا با غرور به آینه نگاه میکنم و به شخصی که میبنم افتخار میکنم .او هم همچنین در مورد فعالیت در موسسه رهیدگان سوختگی گفت: ما باید بدانیم تنها نیستیم.

سیلویا مک